کوچینگ برای افراد

کوچینگ برای افراد

کوچینگ یک رابطه حمایتی بین کوچ و شما است که در آن کوچ به طرح پرسش، گوش دادن و بازخورد دادن به شما کمک می‌کند تا اهدافی را برای توسعه فردی خود مشخص کنید و در جهت آن حرکت کنید. با توجه به اینکه کوچینگ بیش از همه درباره خود شما است، یکی از مؤثرترین ابزارها برایتان در جهت تقویت توانایی‌ها و مهارت‌های فردی است. در طول فرآیند کوچینگ، شما به آگاهی بیشتری نسبت به پتانسیل های شخصی خویش دست یافته و کیفیت زندگی خود را بهبود می بخشید.

کوچینگ در چه حوزه هایی به افراد کمک می کند؟

کوچینگ زندگی
کوچینگ سلامت
کوچینگ خانواده

کوچینگ زندگی برای افراد

اگر در مسائل زندگی خود احساس درماندگی میکنید! اگر مطمئن نیستید که واقعا چه میخواهید! و یا نمیدانید از چه راهی به آنچه که میخواهید برسید! و اگر هدفتان مشخص است و خوب میدانید که برای رسیدن به آن چه باید کرد اما به یک نوعی از موفقیت بازمانده اید شاید کوچینگ همان نیرویی است که برای حرکت به جلو به آن نیازمندید. کوچینگ یک رابطه دو طرفه بین شما و کوچ به منظور حرکت شما از اوضاع کنونی در زندگیتان به وضع دلخواه. به واسطه فرایند کوچینگ شما به عمق درک خود می افزایید، آگاهتر می شوید از هر آنچه که می توانید انتخاب می کنید و زندگی موفقی برای خود می سازید. کوچ، شما را به جلو حرکت می دهد. همه ما بارها با اشخاصی برخورد کرده ایم که ظاهرا در زندگی خود کم و کسری ندارند لیکن مسرت و اشتیاق در آنها دیده نمیشود زیرا که روشی که در زندگی پیش گرفته اند با مقصود اصلی بودنشان در این زندگی هماهنگ نیست چه بسا متضاد است. وقتی ما با آگاهی از و هماهنگ با مقصود اصلی خود زندگی میکنیم معنویت را در تمامی تجربیات خود حتی دررنج و نارحتیهایمان نیز حس میکنیم.

کوچینگ زندگی برای شما که تمایل دارید در طول زندگی دائماً در حال یادگیری باشید و به خودشکوفایی علاقمند هستید، جذابیت دارد. مشتریان اغلب در زمان گذر از یک مرحله از زندگی به مرحله دیگر، مانند اتمام دانشگاه، فرزنددار شدن، نزدیک شدن به میانسالی و بازنشستگی، در پی کوچ زندگی هستند.

در این فرآیند، کوچ یک همکار است که به مشتری، فرآیند کوچینگ و نتایج کوچینگ علاقمند است و آن را پیگیری میکند. کوچهای زندگی به شما کمک می کنند تا چشم اندازی در مورد زندگی تعریف کنید و هدف گذاری نمایید، آن ها را به عمل ترغیب نموده و نسبت به پیشرفت هفتگی، مسئول و پاسخگو بدانید و از موفقیتتان لذت ببرید.

کوچینگ سلامت برای افراد

کوچینگ سلامت از بسیاری جهات شبیه کوچینگ زندگی است، اما این کوچینگ، تنها بر بحث سلامت فیزیکی و کلی شما تمرکز دارد. برنامه کوچینگ سلامت، بخشی از مراقبت های عمومی سلامت است که به شما کمک می کند تا مسئولیت پذیری بیشتری در قبال سلامتی خود داشته باشید، همچنین این برنامه، شما را برای تغییر عادت های اشتباه رفتاری به رفتارهای مفید تشویق می کنید. کوچینگ سلامت، همچنین باعث ارتقای تلاش های خودمراقبتی برای افرادی می شود که در سلامت کامل به سر می برند و تمایل دارند کیفیت زندگیشان را ارتقاء بخشند.

کوچینگ سلامت از مدلها یا روابط سلسله مراتبی پزشک-بیمار استفاده نمی کند. به جای آن، همانند همه کوچ ها، روی مدل همکاری تأکید دارد: شما که آماده و قادر به انجام تغییرات رفتاری هستید و یک کوچ که شما را برای تعیین مجموعه ای از اهداف راهنمایی می کند و به شما می قبولاند که از سبک زندگی سالم تری پیروی نمایید. کوچ سلامت به شما در موارد زیر کمک می کند:

 • ارزیابی وضعیت سلامتی
 • تعیین اهداف سلامتی
 • کاهش استرس
 • آماده سازی برای عمل جراحی یا بهبود بعد از عمل جراحی یا دوران نقاهت
 • ایجاد درک جدیدی از سلامت در فعالیت های روزمره زندگی
 • مدیریت درد و ناراحتی
 • ایجاد انگیزه به منظور حفظ نمودن کاهش وزن، تمرینات مداوم، فعالیتهای مراقبه یا دیگر رفتارهای سلامت زا.

کوچینگ سلامتی، یک فعالیت اجتماعی نیست. مددکاران اجتماعی، خدمات مورد نیاز را برای بیماران فراهم می کنند. آنها به بیماران می آموزند که چگونه با شرایط سختی که بیماری برایشان به ارمغان آورده است، منطبق شوند. آنها مجموعه ای از مهارتهای همگانی را به آنها آموزش داده و همچنین چگونگی برآورده شدن نیازهای اجتماعی و حمایتی را به آنها آموزش میدهند. اما یک کوچ، فراتر از یک مددکار اجتماعی بیمارستان، به افرادی که بیماریهای مزمنی دارند، کمک میکند تا با محدودیتهای بیماریشان منطبق شوند، اما کار اصلی کوچ، قدرتمندکردن بیماران برای یک زندگی رضایت بخش و زندگی کردن به شکلی است که افراد سالم نیز به آن حسادت کنند.

مخاطبان کوچینگ سلامت عبارتند از:

 • افرادی که بر سلامتیشان تأکید دارند.
 • افرادی که درگیر فرآیند بهبودی و رهایی از شر بیماری، اعتیاد یا جراحت هستند.
 • افرد سالمی که قصد ارتقاء سلامت فیزیکی و ذهنی خود را دارند.
 • افرادی که با شرایط جسمی مزمنی، زندگی می کنند.

کوچینگ خانواده برای افراد

 امروزه هر یک از ما در هر لحظه ممکن است با مسائلی چون (خیانت از جانب همسر، طلاق، تنش با همسر و فرزند و خانواده همسر، مشاجره با همسر و خانواده همسر یا تنش های خانوادگی، از دست دادن همسر یا فرزند ) مواجه شویم که در آن موقعیت به دلیل سردرگمی و اینکه به تنهایی نمیتوانیم این موضوع را حل و فصل کنیم و نمی دانیم کاری که می خواهیم انجام بدهیم درست است یا نه، نیاز به یک همراه برای کمک به حل مشکلاتمان را احساس میکنیم. کوچینگ فرایندیست موثر برای پیشرفت چشمگیر و درک و حل مسائل در زمینه‌های: رشد شخصی خانواده تعلیم و تربیت فرزندان عشق و ازدواج تحولات متناوب وفقدان رشد و نمو کار و حرفه سلامتی لذت از زندگی معنویت. شاید یکی از پر ارزشترین فواید کوچینگ برای هر یک از ما دستیابی به درک مقصود اصلی ما از زندگیست. یک کوچ به صورت تخصصی می تواند انگیزه و توانایی لازم را برای حل موضوعات بالا و ادامه زندگی در بهترین شرایط فراهم می سازد لذا کوچ با استفاده از دانش و مهارتهایی که دارد به صورت کاربردی و عملی شخص شما را همراهی می کند تا بتوانید ( آشنایی با شخص مناسب و ازدواج با او را به صورت موثر) مدیریت کنید همچنین در مقاطع دشوار زندگی بتوانید بحران ها را به بهترین نحو مدیریت کنید.

امروزه در سرتاسر جهان همانطور که اشخاص از یک مشاور حقوقی برای مسائل اداری و حقوقی خود استفاده می کنند یا پزشک خانواده دارند یک کوچ نیز در کنار شماست تا بتوانید بهترین استفاده های سالم را از زندگی بکنید.

تماس با ما