کوچینگ برای مدیران

coaching-for-managers

کوچینگ برای مدیران

آیا به عنوان یک مدیر سازمان، سردرگم هستید و با حجم زیادی از کار در سازمان و خارج از آن مواجه هستید؟ یا که در سمت مدیرعامل یک سازمان، در چشم اندازهای سازمانتان ابهام دارید؟ آیا در مدیریت بخش خود و کارمندانتان به مشکل برخورده اید؟ نمی دانید که چه چیزی را تغییر دهید تا وضعیت موجود اندکی بهبود یابد؟

کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی بین کوچ و شما به عنوان مدیر است که در آن کوچ به طرح پرسش، گوش دادن و بازخورد دادن به شما کمک می‌کند تا اهدافی را برای توسعه فردی و سازمانی خود مشخص کنید و در جهت آن حرکت کنید. با توجه به اینکه کوچینگ بیش از همه درباره خود شما است، یکی از مؤثرترین ابزارها برایتان در جهت تقویت توانایی‌ها و مهارت‌های رهبری و مدیریتی است. در طول فرآیند کوچینگ، شما به آگاهی بیشتری نسبت به پتانسیل های شخصی و مدیریتی خویش دست یافته و کیفیت سبک مدیریت و عملکرد کسب و کار خود را بهبود می بخشید.

کوچینگ در چه حوزه هایی به مدیران کمک می کند؟

کوچینگ مدیریت و رهبری
کوچینگ کسب و کار
کوچینگ بازاریابی و فروش
کوچینگ توسعه شایستگی کارکنان
کوچینگ جانشین پروری

کوچینگ مدیریت و رهبری برای مدیران

شما به هنوان مدیر همه روزه با مسائل مختلفی در محیط کار مواجه می شوید مثلا: کم انگیزه شدن مشتریان، کاهش میزان فروش، ورود رقبای قدرتمند جدید به بازار، نارضایتی برخی از مشتریان، خطاها و اشتباهات کاری پرسنل، دشواری شناسایی و جذب نیروهای انسانی توانمند، ترک کار برخی از کارکنان متخصص.

در این راستا از ابزارها و روش های مختلفی برای حل این مسائل استفاده می کنید. مثل: تعالی سازمانی، برنامه ریزی استراتژیک، عارضه یابی، سیستم مدیریت منابع انسانی، مدیریت کیفیت جامع، استانداردهای ایزو، کارت امتیازی متوازن و …. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است از این ابزارها باید در جای مناسب خود استفاده کرد. چون هر کدام از این ابزارها بخشی از پازل موفقیت سازمانی را تشکیل می دهند.

اما شما در کنار این ابزارها به ابزار و چتر فراگیرتر و اساسی تری نیاز دارید که بتوانید با استفاده از آن، سایر ابزارها و روش های مدیریتی را به خوبی به مانند یک پازل منسجم در کنار هم قرار دهید. این ابزار فراگیر، کوچینگ است. سایر ابزارهای مدیریتی، ماهیتی سازمانی دارند و خارج از شما است ولی کوچینگ ابزاری است که بیش از همه درباره خودتان است.

اگر به اندازه کافی توانمند نباشید و یا ندانید چگونه از ابزارهای مدیریتی استفاده کنید، این ابزارها کمکی به موفقیت سازمان نمی کنند. به عبارت دیگر توانمندی شماست که باعث می شود ابزارهای مدیریتی به طور مناسبی در کنار هم قرار گیرند و با نظام منسجم، سازمان را در دستیابی به اهدافش یاری کند. اینجاست که کوچینگ به عنوان یک ابزار فراگیر وارد می شود و با راهبری توانمندسازی شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی از سایر ابزارهای مدیریتی برای تحقق اهداف سازمانی استفاده کنید.

کوچ مدیریت و رهبری به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف سازمان و همچنین خودش به عنوان مدیر سازمان را بهتر بشناسید، برای تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف، راهکارهایی یافته و اجرا نمایید. بتوانید از کوچینگ به عنوان یک چتر فراگیر برای استفاده بهتر از ابزارهای مدیریتی بهره ببرید. کوچ در حفظ انگیزه و تعهد شما برای تحقق اهدافتان به شما کمک می کند.

در تایید این مدعا می توان به سخن بیل گیتس که می گوید هر کسی باید یک کوچ داشته باشد اشاره کرد. بیل گیتس به عنوان یک مدیر ارشد جهانی موفق این سخن را می گوید و بیشتر منظور او هم مدیران و رهبران سازمان ها و شرکت ها هستند.

دستاوردهای کوچینگ مدیریت و رهبری برای مدیران:

  • کمک به ایجاد توازن بین کار و زندگی: یکی از چالش های عمده مدیران، ناتوانی در ایجاد تعادل بین زندگی حرفه ای و زندگی شخصی اشان است. ناتوانی در ایجاد این تعادل، موجب لطمه خوردن یکی از این حوزه ها خواهد شد. یکی از مزیت های کوچینگ مدیریت و رهبری، کمک به ایجاد این تعادل و ایجاد رضایت درونی نسبت به خود، زندگی شخصی و حرفه ای در مدیران است
  • کاهش استرس: مدیران استرس‌ها و فشارهای زیادی را متحمل می ‌شوند؛ یکی از مهم ترین مزایای داشتن یک مربی که در شنیدن صحبت ها و چالش ها، ترسیم چشم انداز و تعیین اهداف، برنامه ریزی، استفاده بهینه از زمان، بهبود عملکرد و افزایش مهارت و … به مدیران می تواند کمک نماید، قطعاً به کاهش استرس و مدیریت آن در رهبران کسب و کارها تأثیر بسزایی خواهد داشت
  • بهبود مهارت های مدیریتی: در این مورد کُوچ می‌تواند به شما کمک کند که مهارت‌ها و نقاط قوت خود را به عنوان یک مدیر دیده و بر آن ها بیشتر تمرکز نمایید؛ همچنین به شما کمک می کند تا نقاط قابل بهبود خود را شناسایی و برای بهبود آن ها که قطعاً منجر به بهبود عملکرد شما در سازمان خواهد شد را نیز برنامه ریزی کرده و گام های اجرایی بردارید.
  • کمک به دیده شدن مواردی که یک مدیر نمی تواند، نمی خواهد یا نمی بیند: یک فرد متخصص، بیرون و خارج از سازمان شما می‌تواند ایده‌های جدید، اندیشه‌های تازه و روش‌های نویی را به سناریوهای کاری شما اضافه کند. این امر یکی از بزرگ‌ترین مزایای کوچینگ مدیریت و رهبری است. گاهی اوقات در سازمان بهتر است با فردی که کاملاً از برنامه‌های شما فاصله دارد و خارج از سازمان است، درباره ایده‌هایتان مشورت و چشم‌اندازهای تازه و منحصر بفردی را درباره ایده‌هایتان دریافت کنید.
  • شفاف سازی و گسترش چشم اندازهای مدیران: یکی از مزایای کار با یک کُوچ همین است؛ او با مهارت خاصی که در گوش دادن و بازتاب شنیده های خود دارد به شما در شفاف سازی خواسته ها و خروج از سردرگمی و همچنین دسته بندی و تنظیم چشم اندازتان کمک خواهد کرد. کاری که ممکن است به تنهایی قادر به انجام کامل آن نباشید.

کوچینگ کسب و کار برای مدیران

در اقتصاد پرتلاطم و پیچیده امروز تنها راه حل حفظ و ارتقای جایگاه کسب و کارتان در بازار، سرمایه گذاری بر روی آینده کسب و کارتان می باشد. هنگامی که شرایط اقتصادی پیچیده شود، کسب و کارهایی که بر روی آینده خود سرمایه گذاری کرده اند با سرعت بیشتری رشد می کنند و سهم بیشتری از بازار را تصاحب می کنند. از طرفی با توجه به اینکه مدیران با مسائل مختلفی مانند: کم انگیزه شدن مشتریان، کاهش میزان فروش، ورود رقبای قدرتمند جدید به بازار، نارضایتی برخی از مشتریان، خطاها و اشتباهات کاری پرسنل، دشواری شناسایی و جذب نیروهای انسانی توانمند، ترک کار برخی از کارکنان متخصص مواجه هستند لذا نیاز به استفاده از یک کوچ در کنار خودتان برای حل این مشکلات دارید تا بتواند با پرسیدن سوالات مؤثر و تاثیرگذار، کشف نقاط قوت و توانمندی ها، به توسعه مزیت رقابتی شما در کسب و کارتان کمک کند.

کوچینگ به شما کمک می کند تا از موقعیت و چالش هایی که خود و یا سازمانشان در آن هستید به سمت موقعیت مطلوب خود و اهداف والاتری حرکت نمایید. امروزه بسیاری ازکسب و کارها در کشورهای توسعه یافته همانند کانادا، آلمان، ژاپن و کره جنوبی بنابر دلایلی همچون رقابت، پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تلاش برای افزایش تولید و پایین آوردن هزینه ها به استفاده از خدمات کوچینگ برای مدیرانشان روی آورده اند.

کوچینگ بازاریابی و فروش برای مدیران

یک مدیر فروش که در فروش مشکل داشت، از یک کوچ فروش استفاده کرد. در اولین جلسه کوچینگ، این مدیر فروش اعتراف نمود که فروش برای او خیلی سخت است. او هیچ ایده ای نداشت تا کار فروش را برای خود ساده نماید، اصلاً نمی دانست باید شبکه ای برای مشتریان معرفی شده، ایجاد کند یا برای خود؛ اهداف فروش شفاف و قابل دسترس تعیین نماید.

کوچ فروش در ابتدا به او توضیح داد که فروش، یک فرآیند است که گام به گام باید پیموده شود. او مسیر فروش را به اهداف کوچکی تقسیم نمود که در هر یک از این اهداف، نحوه ارتباط با مشتری توضیح داده شده بود و اقدامات ویژه نیز مشخص شده بود. این رویکرد مهارتی او را متقاعد کرد، در نتیجه دیگر احساس سردرگمی نداشت و میدانست در هر گام، چه کاری باید انجام دهد و چه چیزی باید بگوید.

کوچ فروش به او کمک نمود که در هر گام، اهدافش را رصد نماید و بر نقاط قوت اش تمرکز کند (به طور مثال توانایی اش در استقبال گرم از دیگران و شنود مؤثر)، در نتیجه براساس نقاط قوت خود، گام دیگری را طی میکند. همچنین در این جلسات، ارزیابی تکالیف، زمانهای تمرین و بررسی میزان پیشرفت صورت میگیرد.

آنها با هم توافق کرده بودند تا 8 هفته، با یکدیگر تمرین کنند و دوباره خود را ارزیابی نمایند. در پایان هفته هشتم، کوچ فروش به او کمک میکند تا دستاوردهایی را که داشته است، بیان نماید، همچنین به فروشهایی که بسته بودند، نگاهی می اندازند و در نهایت، او را کوچ می کند تا تصویر شفافی از آنچه که باید بدست آورد و دوره زمانی که باید در نظر بگیرد را مشخص کند.

همان طور که این مدیر فروش در فرآیند کوچینگ پیش میرود، حقایق مهمی در مورد شغلش درک میکند و میتواند ذهنیت غلط خود را نسبت به شغلش تصحیح نماید. او در این زمینه عنوان میکند: “حال که به یک مدیر فروش حرفه ای تبدیل شده ام، تمامی ذهنیت‌های اشتباهم را در مورد فروش، از ذهنم بیرون میکنم”.

کوچ فروش معتقد است که یک روش یا سبک خاص برای همه مشتریانش، مفید نیست. او برای هر نفر، مدل فروش خاصی طراحی میکند و از مشتریانش میخواهد که نحوه کوچینگی را که دوست دارند و میزان پاسخگویی را که از جلسات کوچینگ میخواهند، بیان کنند.

فرم استفاده از خدمات کوچینگ برای مدیران